3.227.208.0abc

Jak wykorzystać materiały z FBC w publikacji popularno-naukowej? - FBC - Pytania i odpowiedzi
  • Rejestracja

Jak wykorzystać materiały z FBC w publikacji popularno-naukowej?

0 głosów
Pracuję nad wydaniem publikacji, która w dużej mierze ma się składać z fragmentów publikacji dostępnych w FBC. Jakie są możliwości pozyskania od Państwa cyfrowych fot. obrazów, grafiki, drzeworytów, zawartych w wyszukanych w FBC książkach? Jakie są koszta?. Co należy zrobić celem uzyskania pozwolenia na wykorzystania tych fotografii w szykowanej przez nas publikacji popularno-naukowej?
pytanie zadane 15 marca 2013 w Funkcjonowanie bibliotek cyfrowych przez użytkownika niezalogowany
otagowane ponownie 15 marca 2013 przez użytkownika Marcin Werla
    

1 odpowiedź

0 głosów
Odpowiedź na to pytanie padła już poniekąd tutaj: http://fbc.pionier.net.pl/qa/index.php/7/mo%C5%BCliwe-udost%C4%99pnianie-bibliotek-cyfrowych-stronach-blogach

Jeżeli publikacja jest w domenie publicznej i udostępniane w internecie skany są w wystarczającej dla Państwa jakości, to właściwie można je po prostu wykorzystać. Zalecamy tylko, żeby podać w publikacji informację skąd dana ilustracja pochodzi (nie tylko tytuł publikacji, ale też nazwę biblioteki cyfrowej, jak i adres WWW).

Jeżeli publikacja nie jest w domenie publicznej, to trzeba stosować się do licencji na jakiej została udostępniona. Informacje tego typu powinny znajdować się w opisie publikacji lub w regulaminie funkcjonowania danej biblioteki. Wtedy najlepiej skontaktować się z biblioteką cyfrową, która udostępnia daną publikację i ustalić szczegóły.

Jeżeli skany dostępne w internecie są zbyt niskiej jakości dla celów wydawniczych, wtedy równiez warto się skontaktować z biblioteką cyfrową i ustalić warunki uzyskania skanów wyższej jakości.
odpowiedź 15 marca 2013 przez użytkownika Marcin Werla (2,060)
...