3.227.208.0abc

Jak przeglądać DjVu na iPadzie? - FBC - Pytania i odpowiedzi
  • Rejestracja

Jak przeglądać DjVu na iPadzie?

+1 głos

Mam ipada i ściągam pliki DVU z bibiotek cyfrowych. Ale ciągle mam białe strony wszystkie, mimo ze liczba stron się zgadza. Jaki program użyć do ipada aby zadziałało poprawnie?

pytanie zadane 13 marca 2013 w Funkcjonowanie bibliotek cyfrowych przez użytkownika niezalogowany
    

2 odpowiedzi

+1 głos
Wydaje mi się, że problem może być związany z tym, że publikacja DjVu może być w dwóch postaciach: jednoplikowej i wieloplikowej. Gdy otwiera się publikacje na iPadzie (czy urządzeniu z Androidem) najczęściej jest tak, że pierwszy plik publikacji DjVu pobiera przeglądarka WWW, zapisuje go na karcie pamięci, a potem uruchamia program do przeglądania DjVu i próbuje wyświetlić ten pobrany plik.

I teraz - jeżeli mamy publikacje jednoplikową, to wszystko powinno być ok, bo plik zapisany na karcie pamięci zawiera wszystko co trzeba. Jednak jeżeli mamy publikację wieloplikową, to pobrany jest tylko pierwszy plik, który zawiera wyłącznie indeks stron publikacji, a same strony są już w kolejnych plikach, których przeglądarka WWW nie pobrała.

Proponuję rozwiązanie polegające na pobraniu całej publikacji w postaci pliku ZIP (jest to możliwe w większości polskich bibliotek cyfrowych), rozpakowanie tego pliku ZIP i otwarcie tak rozpakowanej publikacji. Wtedy moim zdaniem powinno zadziałać.
odpowiedź 15 marca 2013 przez użytkownika Marcin Werla (2,060)
Niemniej powinno byc widac cokolwiek prawda, w tym pierwszym pliku co nie ?
Pierwszy plik w takim przypadku to jak rozumiem tylko coś w rodzaju indeksu - zawiera odnośniki do reszty plików, ale sam w sobie nie zawiera ani fragmentu faktycznej treści publikacji.
No i to niestety jest ślepa droga uwikłania bibliotek cyfrowych w dziwny nieobsługiwany przez część urządzeń  format.
że też Polacy muszą zawsze mieć swój patent, koszmar.

A wystarczy czerpać np. ze sprawdzonych wzorców światowych jak choćby gallica.fr
0 głosów
Na pewno działa easyDJVUreader. Otwiera spakowane zipem książki pobrane z pbc.
odpowiedź 9 maja 2013 przez użytkownika niezalogowany
Potrzebny jest downloader-filer i ifile
...