3.227.208.0abc

Chrome i wyświetlanie publikacji w formacie DjVu - FBC - Pytania i odpowiedzi
  • Rejestracja

Chrome i wyświetlanie publikacji w formacie DjVu

0 głosów
Czy jest jakiśsposób, by publikacje w formacie DjVu były wyświetlane przez przeglądarkę Chrome?
pytanie zadane 22 kwietnia 2015 w Funkcjonowanie bibliotek cyfrowych przez użytkownika Slawek (140)
    

3 odpowiedzi

0 głosów
Od nowej wersji Chrome (42) zablokowane zostały zewnętrzne wtyczki wykorzystujące NPAPI. W tym również wtyczka DjVu i applety Java. Blokadę tę można jeszcze na razie wyłączyć i przywrócić działanie wtyczek. Można to zrobić wykorzystując wytyczne opisane np. na stronach http://www.download.net.pl/jak-odblokowac-jave-silverlight-unity-i-inne-wtyczki-w-chrome-42/n/6281/ lub https://www.java.com/pl/download/faq/chrome.xml .

Jest to jednak działanie, które pomoże tylko na kilka miesięcy, ponieważ wsparcie dla tego typu wtyczek ma być jeszcze w tym roku zupełnie usunięte. W związku z tym zalecamy korzystanie z przeglądarki Firefox.
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez użytkownika Marcin Werla (2,060)
0 głosów
Firma Cuminas, twórca jednej z wtyczek NPAPI do otwierania plików DjVu, pracuje nad dodatkiem ("extension", nie "plug-in", więc dostępny dla każdej wersji) do Chrome'a, jest już w wersji używalnej: https://chrome.google.com/webstore/detail/djvu-viewer-extension/jghccooedabolhnplggblcggcbplekbk

Co do Firefoksa, w wersji 64-bitowej już wyłączono wszystkie wtyczki oprócz Flasha i Silverlighta.
odpowiedź 12 stycznia 2016 przez użytkownika Użytkownik bez nazwy (180)
edycja 1 lutego 2016 przez użytkownika Użytkownik bez nazwy
0 głosów

Inną opcją jest sprawdzenie, czy dana publikacja nie jest dostępna również w Archive.org -- tam publikacje w formacie DjVu są przechowywane jako jeden wielki plik, nie folder z indeksem i plikami stron. Plik nie otworzy się wewnątrz przeglądarki, ale można go ściągnąć na dysk i otworzyć np. w WinDjVu.

odpowiedź 1 lutego 2016 przez użytkownika Użytkownik bez nazwy (180)
...