3.227.208.0abc

Czy można na swoich stronach umieszczać całe biblioteki cyfrowe? - FBC - Pytania i odpowiedzi
  • Rejestracja

Czy można na swoich stronach umieszczać całe biblioteki cyfrowe?

0 głosów
Znalazłem w sieci taki serwis:

http://infobooker.pl/lska-biblioteka-cyfrowa-biblioteki-cyfrowe-115

Można tam znaleźć większość polskich bibliotek cyfrowych - czasem dodatkowo opatrzonych reklamami. Czy to jest dozwolone działanie? Nie mogę znależć tego typu zapisów w regulaminach bibliotek cyfrowych.
pytanie zadane 14 lutego 2013 w Funkcjonowanie bibliotek cyfrowych przez użytkownika niezalogowany
    

2 odpowiedzi

0 głosów
Ten serwis to katalog stron - w tym przypadku wiązany z zbiorami cyfrowymi jak i katalogami bibliotecznymi. Reklamy nie są umieszczane bezpośrednio w serwisie biblioteki tylko na stronie infobookera.
odpowiedź 14 lutego 2013 przez użytkownika bmino (160)
+1 głos

Trudno oczekiwać, żeby regulaminy uwzględniały wszystkie możliwe dziwactwa i patologie internetu. Jednoznacznych regulacji w sprawie umieszczania cudzej treści w ramkach nie ma, ale zdarzało się już, że takie praktyki były oceniane nagatywnie w sensie prawnym (więcej np. tutaj albo tu). Gdyby nie reklamy, przypadek witryny infobooker.pl można by uznać za dyskusyjny, z reklamami - raczej nie doczeka się aprobaty ze strony bibliotek cyfrowych. Wiele szanujących się serwisów blokuje wyświetlanie treści w "obcych" ramkach lub stosuje kod wymuszający "ucieczkę" z ramki. I to jest chyba najprostsze rozwiązanie, jakie można by rekomendować w tym przypadku. Wystarczy linijka javascriptu:

<script type="text/javascript">if (top.frames.length!=0) top.location=self.document.location;</script>

odpowiedź 14 lutego 2013 przez użytkownika niezalogowany
...