3.227.208.0abc

Czy w dLibrze potrzebna jest automatyczna konwersja plików prezentacyjnych? - FBC - Pytania i odpowiedzi
  • Rejestracja

Czy w dLibrze potrzebna jest automatyczna konwersja plików prezentacyjnych?

+4 głosów
Witam.

Zastanawiam się w tym kontekście, czy rozwiązaniem problemów z DjVu (i innych formatów) nie byłoby wprowadzenie do dLibry dwóch funkcji mocno ze sobą powiązanych:

1. Możliwość wporwadzania kilku formatów plików - jak to proponowane jest w http://fbc.pionier.net.pl/qa/index.php/2/publikacje-dost%C4%99pne-kilku-formatach-nowa-funkcja-dlibrze

2. Dodanie automatycznej konwersji plików w dLibrze. W takim przypadku po wprowadzeniu pliku, np. DjVu, dLibra automatycznie konwertowałaby go do innego formatu, np. PDF i umożliwiała do niego dostęp użytkownikowi WWW z zaznaczeniem, że to automatycznie przekonwertowany plik.

Twórca BC miałby dwie możliwości - albo tworzyć dobre jakościowo publikacje w kilku formatach (wtedy sytuacja jest najlepsza dla użytkownika WWW, bo ma wybór), albo tworzyć w jednym formacie, tym najlepszym jego zdaniem (wtedy automatycznie konwertowane pliki byłyby dedykowane dla użytkowników mniej zaawansowanych, którzy np. mają problemy z DjVu czy z PDF).
pytanie zadane 8 lutego 2013 w nowe funkcje przez użytkownika Tomasz Parkoła (200)
zmienione kategorie 8 lutego 2013 przez użytkownika Tomasz Parkoła
    

2 odpowiedzi

+2 głosów
To jest dobry pomysł. Można by pójść jeszcze dalej i umożliwić konwersję do PNG i JPEG ze skalowaniem i regulacją stopnia kompresji (ze wszystkiego, z PDF-ów też). Także możliwość eksportu jedynie wybranych stron mogłaby być pomocna.
odpowiedź 8 lutego 2013 przez użytkownika Bartłomiej Siedlarz (760)
edycja 8 lutego 2013 przez użytkownika Bartłomiej Siedlarz
Można też pójść jeszcze dalej i zastąpić ten nieszczęsny aplet javy czymś współczesnym (HTML5 może + djvulibre po stronie serwera), co by umożliwiało generowanie w locie obrazków strawnych dla przeglądarek internetowych z jakąś nawigacją.
0 głosów
Tak, jest potrzebna
odpowiedź 8 lutego 2013 przez użytkownika Tomasz Kalota (720)
...